• Zosia

DIY jak zrobić frędzelki na wrotki?

Aktualizacja: 15 sie 2019

Hej! Tak jak obiecałam wam w poprzednim pościcie, do którego linka macie tu: https://wrotkinaszymzyciem.wixsite.com/mojawitryna/post/dodatki-do-wrotek-które-musisz-mieć

Dzisiaj przygotowałam wam DIY jak wykonać frędzelki na wrotki. Taki dodatek jest bardzo drogi, bo kosztuje, aż 120 zł, trzeba go zamówić za granicy i do tego jest tylko na bardzo drogie wrotki Moxie, które kosztują, aż 1500 zł. Ja dzisiaj pokażę wam tańszą wersję, która będzie kosztować około 15 zł i nie wymaga szycia, więc zaczynajmy.


CO BĘDZIE NAM POTRZEBNE?


- nożyczki

- materiał

- zwykłą kartka A4

- coś do pisania np pisak lub ołówek


Zacznijmy od wyboru materiału, na pewno nie może być on rozciągliwy i zbyt cienki. Moje wrotki są wykonane z zamszu dlatego ja też postawiłam na ten rodzaj materiału, ale jeżeli wasze są zrobione np. ze skóry to uważam, że powinniście na frędzle też wybrać skórę w celach estetycznych, ale to nie znaczy, że nie możecie tego pomieszać.1. Przyłóż kartkę do swoich wrotek.

2. Obrysuj kształt wrotki w sposób pokazany na zdjęciu.

3. Rozłóż kartkę na podłodze.

4. Zacznij ciąć po zaznaczonych liniach.

5. Skoro mamy już szablon czas odrysować go na materiale i wyciąć.

Pamiętajcie tylko, że przed przerysowaniem musicie

obrócić szablon na drugą stronę.


6. Przykładamy materiał do wrotki tak jak w podpunkcie 1. Przykładamy i patrzymy czy wycięliśmy wszystko w dobrym kształcie.

7. Dopasowujemy materiał do kształtu wrotki w tym wypadku zaznaczamy i wycinamy część podkreśloną część na poniższym rysunku.

8. Wycięty materiał przykładamy znowu do buta wrotki.


9. Następny krok jest trochę bardziej wymagający. Na przyłożonym materiale do wrotki lekko pisakiem lub ołówkiem zaznaczamy kształt pokazany na zdjęciu czerwoną przerywaną kreską. To bardzo ważne, żeby zrobić to na bucie, ponieważ wtedy frędzle będą ładnie prosto opadać. Zaznaczyłam wam tez pomarańczowymi punktami zaczepy, które znajdują się na samej górze buta, żeby było wam łatwiej ogarnąć, którędy powinna iść linia cięcia.
10. Po wycięciu nasz materiał powinien wyglądać mniej więcej tak.


11. Jak widzicie na powyższym zdjęciu zrobiłam w materiale dziurki, na których nasze frędzle będą się trzymać. Wystarczy, że przyłożycie znowu materiał do wrotek i lekko pisakiem zaznaczycie punkt, gdzie znajduje się zaczep.


12. Jak widzicie na powyższym zdjęciu zrobiłam w materiale dziurki, na których nasze frędzle będą się trzymać. Wystarczy, że przyłożycie znowu materiał do wrotek i lekko pisakiem zaznaczycie punkt, gdzie znajduje się zaczep.

13. Odczepiamy materiał od wrotek i kładziemy go na podłodze.


14. Następnie rysujemy paseczki do zaznaczonej lini i je wycinamy również do zaznaczonej linii.

Teraz wystarczy tylko ponownie założyć materiał na wrotki i gotowe!

A tak przedstawia się efekt końcowy.
Mam nadzieję, że to DIY wam się spodobało. Jeżeli z niego skorzystaliście koniecznie pochwalcie się tym w komentarzach.

Do zobaczenia w następnych postach!

63 wyświetlenia

Subskrybuj

  • Czarny Instagram Ikona

© 2023 by Prickles & Co. Proudly created with Wix.com