• Zosia

DIY - Skarpetki na wrotki

Aktualizacja: 16 sie 2019Skarpetki na wrotki to jeden z moich ulubionych dodatków, ponieważ w każdej chwili możemy zmienić ich kolor. Taki bajer znajdziemy na naszych polskich stronach ( łyżwy-spin, Edge shop ) pod hasłem ,,butkawry" jednak nie spodziewajcie się, że znajdziecie tam wszystkie kolory tęczy. Osobiście przeglądając internet znalazłam kolor beżowy, biały, czarny, zielony i żółty. Na zagranicznych stronach takich jak Amazon lub Etsy znajdziecie tego masę wszystkie kolory tęczy, wzorki bajery, że aż ciężko się zdecydować. Cena na niektórych skarpetkach na początku jest nawet dobra, bo kosztuje ok. 30 zł, lecz wliczmy do tego przesyłkę oraz cło. Nagle z niskiej ceny robi nam się np. 80 zł. Jeśli chodzi o aliexpres to tutaj też jak najbardziej znajdziemy skarpetki, ale gama kolorystyczna jest ograniczona do koloru białego, czarnego, niebieskiego i różowego. Sama posiadam skarpetki z ali i nie są złe jedynym minusem jest to, że zrobione są z takiego materiału, który w świetle dosyć mocno się świeci. Dlatego dzisiaj pokażę wam jak zrobić samemu takie skarpetki krok po kroku za niższą cenę.


POTRZEBNE RZECZY

- materiał - musi być rozciągliwy i elastyczny jeśli chodzi o długość materiału wystarczy wam pół metra. Ja za swój w pasmanterii zapłaciłam ok. 10 zł

- igła

- nitka - najlepiej w takim samym albo zbliżonym kolorze do waszego materiału

- Papier w rolce albo kartka A4 też powinna wystarczyć

- coś do pisania np. pisak

- spinacz

- cienka guma- szerokość ok. 0,5 cm albo 1 cm, a długość 2 m w pasmanterii za taki wymiar gumki zapłacicie niecałe 3 zł

- szpilki

- centymetr krawiecki

- wrotki


UWAGA!!!

Ważna informacja! Materiał, którego używamy lekko prześwituje dlatego jeżeli macie np. wrotki które są ciemnego koloru, a materiał, który zakupiliście jest jasny to zamiast 2 kawałków materiału na jedna wrotkę weźcie 4. To tak jak byście wzięli 2 kawałki materiału na jedna stronę wrotki, a nie jedną tak jak ja to pokazałam. Wtedy skarpetka będzie miała dodatkową warstwę i nie będzie prześwitywać, ale przejdźmy już do samego DIY.


1. Rozkładamy papier na podłodze i kładziemy na nim jedną wrotkę.2. Bierzemy pisak i obrysowujemy wrotkę.
3. Dorysowujemy zapas na dole buta zaznaczonym niebieskim kolorem, ponieważ w tym miejscu będziemy potrzebowali dodatkowego materiału na zrobienie tunela w którym umieścimy gumkę.4. W kroku czwartym bierzemy centymetr krawiecki i mierzymy nim górną część buta naszej wrotki tak jak zostało to pokazane na zdjęciu.5. Jak widzicie mój obwód wyszedł 12 cm więc teraz musimy złożyć centymetr do 12 cm w moim przypadku. Nie wiem jak to opisać dlatego wstawiam dodatkowe zdjęcie.

6. Skoro już wiemy jak złożyć centymetr wracamy do naszego szablonu. Złożony centymetr układamy na środku w tym samym miejscu, w którym mierzyliśmy wrotkę i zaznaczamy punkt na jednej stronie od przodu wrotki, czyli tam, gdzie zaczyna się centymetr.7. Następnie rysujemy kreski tak jak jest to pokazane na obrazku.8. Następnie łączymy wcześniej narysowane kreski tak jak na zdjęciu na dole oraz dorysowujemy sobie dodatkowe miejsce, które posłuży nam do zrobienia tunela na gumkę. Ostatecznie tak wygląda gotowy szablon.9. Wycinamy szablon.10. Obrysowujemy nasz szablon na materiale 4 razy (pamiętajcie o odbiciu lustrzanym).
11. Wycinamy wszystkie odrysowane części (w moim przypadku to dwie, bo pierwszą skarpetkę uszyłam już wcześniej).12. Nakładamy dwie skarpetki na siebie ładniejszą stroną do środka.13. Przykładamy szablon i pisakiem zaznaczamy mniej więcej punkty, gdzie zaczyna się część, w której będzie tunel na gumkę. To samo robimy na dole i na górze.14. Następnie szyjemy boki od zaznaczonych kropek. Zaznaczyłam wam to na rysunku jeżeli nie zrozumieliście. Białe kropki to miejsce, w którym musicie zszyć materiał, a czarne to punkty, które oddzielają materiał potrzebny do zrobienia tunela.15. Gdy już zszyliście boki czas wsiąść się za tunel. Kawałek materiału, który zostawiliśmy wcześniej składamy do miejsca, w którym zaczęliśmy szyć tak jak to zostało pokazane na zdjęciu. Czynność powtarzamy na górze i na dole z dwóch stron.16. Następnie zszywamy tak by powstał tunel.17. Gdy już zszyliście bierzemy gumkę zaczepiamy ją o spinacz i przewlekamy przez cały tunel. Tak samo robimy na górze i na dole.18. Gdy przeciągniemy całą gumkę przez tunel to lekko ciągniemy materiał, a resztę gumki odcinamy z małym zapasem tak jak na zdjęciu. To samo powtarzamy na górze.

Uwaga! Pamiętajcie tylko, żeby zrobić to delikatnie i nie pociągnąć za bardzo, bo wtedy skarpetka nie zmieści się nam na wrotkę.19. Zszywamy gumkę.20. Następnie zszywamy dziury które zostały po wsuwaniu gumki.
21. Teraz wystarczy tylko wywinąć nasze skarpetki i założyć na nasze wrotki.A TAK SKARPETY PREZENTUJĄ SIĘ NA WROTKACH.I to na tyle! Mam nadzieję, że dzisiejsze DIY przypadło wam do gustu. Pamiętajcie o za subskrybowaniu mojego bloga by być na bieżąco oraz daniu serduszka temu postowi jeżeli wam się spodobał <3.

Do zobaczenia!

392 wyświetlenia

Subskrybuj

  • Czarny Instagram Ikona

© 2023 by Prickles & Co. Proudly created with Wix.com