• Zosia

DIY - Toe Guard

Cześć!

Zanim zaczniemy dziękuję wam za 500 wyświetleń mojego bloga. Jest mi niezmiernie miło, że mój blog przypadł wam do gustu i chcecie go czytać. Tak jak obiecałam w podziękowaniach dostajecie DIY na toe guards. Mam nadzieję, że wam się spodoba także życzę miłego czytania.


Dzisiaj kolejne DIY tym razem to najbardziej wyczekiwane, czyli jak zrobić Toe Guard albo noski jak kto woli. Może pokrótce wyjaśnię czym jest taki dodatek i do czego on służy. Noski to materiał w kształcie podłużnego jaja, który ma za zadanie chronić nasz przód wrotki przed starciem się. Oczywiście jeżeli macie przysłowiowe dwie lewe ręce w Polsce śmiało kupicie toe guard za ok. 50 zł wzwyż. Ale ja pokażę wam jak zrobić je własnoręcznie za niższą cenę także zaczynajmy.


POTRZEBNE RZECZY:

- nożyczki

- pisak

- wrotka

- kartka A4 albo papier w rolce

- materiał - najlepiej sztuczna skóra ja swoją kupiłam na allegro za jakieś 15 zł z 1m

- Klej - najlepiej jakiś do tkanin
1. Na samym początku wyciągamy sznurówki, żeby było nam łatwiej.

2. Następnie bierzemy wcześniej wyciągniętą sznurówkę i zawiązujemy ja tak, żeby dziurki były w równej odległości od siebie tak jak jest to pokazane na zdjęciu.


3. Zaczynamy przygotowywać nasz szablon. Na pintereście znajdziecie dużo szablonów na zrobienie toe guard jednak ja wam polecam, żebyście wykonali go sami. Ostatnio próbowałam skorzystać z takiego szablonu i nie pasował w ogóle na moje wrotki, a gdy zrobicie szablon sami to będziecie mieli gwarancje, że wszystko będzie pasować. Więc bierzemy papier i rysujemy taki mniej więcej zaokrąglony prostokąt.


4. Następnie wycinamy kształt i przykładamy go do trzeciej dziurki naszej wrotki tak jak na zdjęciu.
5. Tak jak na wcześniej przyłożonym szablonie zaznaczamy pisakiem pierwszą i drugą dziurkę wrotki z dwóch stron (nie odrywajcie papieru od wrotki).


6. Następnie zaznaczamy środek szablonu i rysujemy łuk od kropeczki, która wskazuje nam miejsce drugiej dziurki do kropeczki, która wskazuje środek szablonu.


Następnie zaznaczamy środek szablonu i rysujemy łuk od kropeczki, która wskazuje nam miejsce drugiej dziurki do kropeczki, która wskazuje środek szablonu.

8. Odkładamy szablon od wrotki i teraz musimy dokończyć nasz łuk tak jak na zdjęciu. Nie wiem jak to opisać dlatego wklejam wam zdjęcie pomocnicze.Zielona linia to linia, która musimy narysować. Przez pomarańczowe kółka linia przechodzi po środku, a przez różowe obok od zewnętrznej strony.


9. Teraz obcinamy zaznaczony kształt.
10. Zaznaczamy wokół szablonu linie szycia tak 0,5 cm odstępu i przykładamy szablon do wrotki jak w punkcie 4.

11. Zaznaczamy dziurki, przez które będą przechodzić sznurówki.

12. Przechodzimy do jednej z trudniejszych części całego diy, ale na pewno każdy da sobie z tym radę. Na początku musimy odkręcić stoper następnie kładziemy wrotkę tyłem tak jak na rysunku i przykładamy równo szablon tak jak w podpunkcie 4 i trzymamy go cały czas ręką uważając by się nie przemieścił. Drugą ręką przykładamy szablon do miejsca, w którym jest otwór na umieszczenie hamulca.Upewnij się czy szablon dobrze leży z dwóch stron. Gdy to zrobisz puść Początek szablonu tam, gdzie są sznurówki, ale nie puszczaj ręki, która trzyma szablon w miejscu hamulca. Teraz gdy masz dwie ręce zaznacz pisakiem kółko, przez które będzie przechodził gwint hamulca.13. Odkładamy szablon od wrotki i lekko powiększamy dziurkę od hamulca.


14. Teraz musimy skrócić nasz szablon i zaokrąglić go od dołu.

15. Nasz szablon jest już prawie gotowy musimy teraz tylko wyciąć zaznaczone otwory i gotowe.

16. Skoro mamy już szablon czas obrysować go na materiale i wyciąć. Obrysowujemy 4 razy z czego dwa w odbiciu lustrzanym to bardzo ważne (pamiętajcie, że obrysowując wszystko zawsze na brzydszej stronie materiału.
17. Wycinamy dziurki.


18. Teraz składamy nasze noski brzydszą stroną do środka.

19. Zszywamy dookoła oraz ten, kto chce może klejem podkleić odstające kawałki materiału po zszyciu.

A TAK NOSKI PREZENTUJĄ SIĘ NA WROTKACH:

Mam nadzieję, że to DIY przypadło wam do gustu jeśli tak to zostawcie serduszko będę wdzięczna. Jeszcze raz dziękuję za 500 odsłon mojego bloga!

Do zobaczenia w następnych postach!


111 wyświetlenia

Subskrybuj

  • Czarny Instagram Ikona

© 2023 by Prickles & Co. Proudly created with Wix.com