• Zosia

Jak poczuć się pewnie na wrotkach?

Cześć, wam!

Dzisiaj przychodzę do was z rozwiązaniem problemu, z którym boryka się wielu początkujących na wrotkach, a mówię tu o strachu przed jazdą. Sama miałam ten problem i szukałam na niego rozwiązań i znalazło się parę dlatego dzisiaj pokażę wam co zrobić, żeby poczuć się pewnie i nie bać się jazdy albo wykonywania jakichś trików.


1. Dużo jeździć i próbować.

Okej wiem, że to zabrzmiało bardzo tandetnie, ale jest prawdziwe jeżeli poddamy się to strach sam nie minie. Z każdą jazdą uczymy się czegoś nowego nawet na takiej luźnej jeździe rekreacyjnej, a sami o tym nie wiemy. Dlatego jeżeli boicie się np. zrobić jakiegoś triku to nie śpieszcie się z tym. Do wrotek trzeba podejść z cierpliwością. Po prostu pojeźdźcie sobie bez żadnych udziwnień przez najlibższe treningi.


2. Ochraniacze

Ochraniacze dodają bardzo dużo odwagi. Gdy mamy je na sobie czujemy się po prostu bezpieczniej. Dlatego jeżeli nie nosicie ochraniaczy, bo wam się np. nie podobają, a boicie się jeździć to spróbujcie się do nich przekonać, bo naprawdę wam pomogą ze strachem i z innymi dolegliwościami.


3. Ćwiczenia na równowagę

Na pewno znacie to uczucie gdy zaczynacie jazdę na wrotkach i co chwila się gibiecie do przodu albo do tyłu i co 5 minut się przewracacie. Wiem to bardzo demotywuje, ale też stwarza strach przed jazdą. Tutaj wracamy się do punktu 1, ale też do mojego poprzedniego posta o ćwiczeniach na równowagę, do którego link macie tu:

https://www.naosmiukolkach.com/post/ćwiczenia-na-równowagę.


W domu na sucho przed jazdą, ale nie tylko poróbcie ćwiczenia przedstawione w powyższym wpisie. Równowaga to podstawa w jeździe i jeżeli będziecie ją ćwiczyć to zobaczycie efekty gdy będziecie na wrotkach co bardzo was zmotywuje do działania i nie tylko.


4. Ćwiczenia na wrotkach

Załóżmy, że opanowaliście już jazdę na wrotkach, skręcanie i hamowanie, chcieli byście zacząć robić jakieś triki, ale bardzo się boicie. To znak, że musicie jeszcze poćwiczyć. Pamiętajcie też, że skoro nauczycie się jeździć na wrotkach to nie znaczy, że czas na triki musicie sami to poczuć, że jesteście gotowi. Pamiętajcie nic na siłę. Poza tym jeżeli zaczniecie robić triki musicie dobrze je dobrać zresztą w niedługim czasie pojawi się na ten temat post także wyczekujcie. ;) Ale wracając chcę wam przedstawić ćwiczenia, dzięki którym poczujecie swobodę i większą pewność siebie na wrotkach. Oto ćwiczenia, które bardzo mi pomogły:


- SLALOM

- UKUCNIĘCIE

- JAZDA NA JEDNEJ NODZE

- BECZKA


5. Poprawna postwa

Osobiście uważam, że jest to jeden z najważniejszych i najbardziej istotnych podpunktów tego wpisu. Poprawna postawa jest po to, żeby poczuć się stabilnie, więc na następnej jeździe upewnijcie się, że macie poprawną postawę. Ten, kto nie wie jak wygląda dołączam rysunek.Mam nadzieję, że ten krótki wpis wam się przydał i wam pomógł. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o wrotkach zapraszam na poprzednie posty. Będzie mi również bardzo miło jeżeli zaobserwujesz mojego bloga i dasz serduszko temu wpisowi.

Do następnego!
167 wyświetlenia

Subskrybuj

  • Czarny Instagram Ikona

© 2023 by Prickles & Co. Proudly created with Wix.com