• Zosia

Nauka jazdy na wrotkach

Aktualizacja: 15 sie 2019

Hej!

Dziś będziemy mówić o tym jak nauczyć się jazdy na wrotkach. Jeżeli opis słowny wam nie wystarczy to tym razem znajdziecie dosyć dużo filmów na ten temat na youtubie, także na dole powstawiam wam linki do tych, które najbardziej pomogły mi w moich początkach na wrotkach. Jednak pomimo to, że akurat artykułów na ten temat jest wiele i tak postanowiłam napisać wam jak zacząć. Dla niektórych z was mam dosyć dobra wiadomość, jeżeli kiedyś jeździliście na łyżwach albo na rolkach i nawet wam wychodziło to możecie się cieszyć. Jazda na wrotkach jest w miarę podobna do łyżew czy rolek, ale tez nie do końca. Na pewno będzie wam łatwiej utrzymać równowagę. Ale złóżmy, że dopiero zaczynacie i nigdy nie mieliście nic wspólnego z łyżwami i rolkami, a wrotki będziecie mieli pierwszy raz na nogach.


1. RÓWNOWAGA

Równowaga to podstawa wiec warto ją ćwiczyć. W poprzednim wpisie pisałam o ćwiczeniach, które sprawią, że wasza równowaga będzie lepsza dlatego zachęcam, żebyście wpadli i poćwiczyli przed jazdą. To bardzo wam pomorze i także możne sprawić, że będziecie czuli się stabilniej na wrotkach.


2. ZAŁÓŻ WROTKI I POCHODŹ W NICH PO TRAWIE

Może wydawać się to głupie, ale mi osobiście pomogło. Gdy zakładamy wrotki pierwszy raz czujemy się dziwnie i nieswojo. Jedną z przyczyn tego zjawiska jest to, że jesteśmy wyżsi. Jeżeli pochodzicie sobie po trawie we wrotkach to pozbędziecie się tego objawu i będzie wam łatwiej dalej się uczyć.


3. POZYCJA

Pozycja to bardzo ważna część w jeździe na wrotkach. Ma ona sprawić, żebyśmy poczuli się stabilniej i pewniej na wrotkach. Dlatego na następnej jeździe upewnijcie się, że macie poprawną pozycję dla tych co nie widzą jak ona wygląda zaliczam pomocniczy rysunek.4. NAUKA JAZDY

Ok. Jeżeli zaliczyliście wszystkie powyższe podpunkty możemy przechodzić do samej jazdy, a wiec zacznijmy od początku:

1) Przybieramy poprawną pozycję wspomnianą wcześniej.

2) układamy nogi w literę V

3) Następnie stawiamy bardzo małe kroczki.

4) Gdy poczujecie się pewnie zacznijcie lekko się odpychać.


Powinniście wtedy zacząć delikatnie jechać do przodu. Pamiętajcie, że jeżeli nie wyjdzie wam za pierwszym razem to nie znaczy, że nie jest to dla was. Wiem, bo sama jeszcze parę miesięcy temu nie potrafiłam jeździć, a dzisiaj jest kompletnie inaczej. Jak zawsze powtarzam trening czyni mistrza i trzeba się tego trzymać.


Odsyłam was do filmiku, gdzie zostało bardzo fajnie pokazane jak nauczyć się jeździć na wrotkach wiec tutaj macie link:

https://www.youtube.com/watch?v=fxleGpgz1vk


I to na dzisiaj wszystko. Będzie mi bardzo miło jeżeli za subskrybujecie mojego bloga (odnośnik na dole) dzięki temu dostaniecie powiadomienia o nowych postach.

DO ZOBACZENIA!


43 wyświetlenia

Subskrybuj

  • Czarny Instagram Ikona

© 2023 by Prickles & Co. Proudly created with Wix.com